BestGSM.pl

O telefonach wiemy wszystko !!

BestGSM.pl - O telefonach wiemy wszystko !!

Długotrwałe baterie już za 5 lat

Długotrwałe baterie już za 5 lat
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Długotrwałe baterie już za 5 latTemat baterii w telefonach komórkowych był już wiele razy poruszany w naszym serwisie. Dzisiejszy artykuł również będzie poświęcony problemowi krótkotrwałych baterii w smartfonach.

Jak wiadomo dzisiejsze urządzenia są wielkimi pożeraczami energii i jedno naładowanie średnio wystarcza na 2 dni działania telefonu. Naukowcy na całym świecie prowadzą badania w celu rozwiązania tego problemu i wkrótce może się to zmienić. W jednym z laboratoriów prowadzone są badania nad 10-krotnie dłuższym czasie pracy baterii. Dodatkowo akumulator ma być ładowany tylko przez 15 minut. Taki efekt może zostać osiągnięty dzięki zmianie budowy elektrody. Nowa elektroda ma być wytwarzana nie tylko z grafenu, ale i krzemu, który ma większe właściwości.Dzięki temu bateria będzie mogła gromadzić w sobie znacznie większej liczby atomów litu.

Dodatkowo mikroskopijne otwory o średnicy 10 – 20 nm zrobione w warstwach grafenu zwiększą mobilność jonów litu, tworząc skrót do anody.

Jedynym minusem takich baterii jest i żywotność. Jedna bateria wystarczy na 150 ładowań czyli mniej więcej rok. Po roku trzeba będzie wymienić baterię na nową.

Długotrwałych baterii można się spodziewać nie wcześniej niż za 5 lat.

Category: Hardware